Što nas očekuje / 1.1.–30.6.2011, Grupa programa za poticanje darovitosti

Što nas očekuje / 1.1.–30.6.2011, Grupa programa za poticanje darovitosti

27.12.2010.

A.     GRUPA PROGRAMA ZA POTICANJE DAROVITOSTI

1.       NAPREDNE RADIONICE I PRIPREME

Odg. Voditelji: Zdravko Škokić, Mario Somek, Kristijan Burnik, Mihaela Piskač

                -NAPREDNE RADIONICE, redoviti tjedni praktikumi za poticanje darovitosti u programiranju,

                dvije grupe starijih kadeta: LOGO i C++, utorak, petak ili subota

                tri grupe juniora: C++, ponedjeljak, srijeda i subota

                10.1.-1.4. i 30.4.-30.6.

                -ZIMSKE  PRIPREME , za IBT i županijsko natjecanje,

                3.-8.1.

                -PROLJETNE PRIPREME,

                za državno natjecanje, za zagrebačke darovite natjecatelje u programiranju,

                4.4.-9.4.

                -ZAVRŠNE PRIPREME

                pripreme za državno natjecanje 11.4.-16.4.

                * za H I O i plasman u nacionalnu ekipu, za zagrebačke učenike 26.4.-28.4. i  2.5.-10..5. plus kraj svibnja

                -RANA DAROVITOST, radionice osnova programiranja za najmlađe u gradskim četvrtima,

                10.1.- 30.6., dva do tri puta tjedno

                -";

                sezonski tečajevi i radionice programskih jezika za poticanje rane darovitosti,

                10.1.-1.4. i 30.4.-30.6.                                            

                -ALGORITMI I PROGRAMIRANJE, radioniceza poticanje darovitih novaka, učenika osnovnih i srednjih škola

                10.1.-15.6., S udrugom Božo Težak, subotom 13:30                                         

                -Autorska predavanja darovitih, radionice/predavanja za poticanje darovitosti u programiranju

                10.1.-30.5., S udrugom Božo Težak, subotom 15:00

2.       ZAGREBAČKA INFORMATIJADA BOŽO TEŽAK

Odg. Voditelji: Zdravko Škokić, Ivan Vučica, Mario Somek

                -LOGO LIGA za kadete, dvije lige za učenike 4/5/6. i 7/8. razreda osnovnih škola

1.        kolo 29.1.
2.        kolo 19.2.
3.        kolo 12.3.
4.        kolo 2.4.
5.        kolo 16.4.
6.        kolo 28.5.

                -C++ LIGA za kadete, dvije lige za učenike 4/5/6. i 7/8. razreda osnovnih škola

1.        kolo 29.1.
2.        kolo 19.2.
3.        kolo 12.3.
4.        kolo 2.4.
5.        kolo 16.4.
6.        kolo 28.5.

                -MASTERS LIGA za juniore, dvije lige za učenike 1/2. i 3/4. razreda srednjih škola

1.        kolo 29.1.
2.        kolo 19.2.
3.        kolo 12.3.
4.        kolo 2.4.
5.        kolo 16.4.
6.        kolo 28.5.

                -Mini VIJUGA, dvije lige za starije predškolce i učenike 1/2. i 3/4. osnovnih škola

1.        kolo 29.1.
2.        kolo 19.2.
3.        kolo 12.3.
4.        kolo 2.4.
5.        kolo (16.4.) ili 7.5.
6.        kolo  (17.12.)

                -Profa KUP

                otvoreno povremeno natjecanje za učitelje i profesore zagrebačkih osnovnih i srednjih škola

                5.5. u 20:00 ili 7. /21.5. u 10:00

                -Mala OLIMPIJADA

                programerski  MINI MASTERS za darovite miniće, učenike nižih razreda OŠ, (17.12.)    

3.       OSTALA NATJECANJA U PROGRAMIRANJU

Odg. Voditelji: Zdravko Škokić, Ivan Vučica, Kristijan Burnik

-HONI, nastup triju ekipa Božo Težak u hrvatskom otvorenom natjecanju

u programiranju, 7 kola

1.        kolo         (23.10. 2010.)
2.        kolo         (13.11. 2010.)
3.        kolo         (11.12. 2010.)
4.        kolo         15.1. 2011.
5.        kolo         5.2. 2011.
6.        kolo         5.3. 2011.
7.        kolo         9.4. 2011.

-Školsko natjecanje

9.2., praćenje i pomoć darovitim učenicima

-Županijsko natjecanje i smotra softverskih radova,

temeljem odluke GUOKŠ Savez nije dobio ulogu suorganizatora, propisanu točkom 1.6. Uputa o natjecanjima u RH,

14.3. praćenje i pomoć darovitim učenicima

-Sudjelovanje na redovitim danima mladih informatičara DMIH

17.-22.4.2011. Rabac, eventualno praćenje ekipe Zagreba

-Božo trener

Trenažno natjecanje sa svrhom akceleracije darovitih, putem Interneta

Prvi krug                 3. - 7.1. 2011.
Drugi krug              4. - 8.4.2011.

4.       KAMPOVI BOŽO TEŽAK

                s udrugama Božo Težak, S VIJUGOM, ABC.info, MUDRI i DUI.

                Odg. Voditelji: Zdravko Škokić, Mario Somek, Arnella Koncilja

                -BOŽO TEŽAK,

                ljetni kamp za poticanje darovitosti u programiranju

                3.5.2011., početak pripreme

                -ABC.Drinfo za darovite,

                ljetna radionica za darovite učenike u području informatičkog stvaralaštva

                3.5.2011., početak pripreme

                -LJETO S VIJUGOM,

                ljetna radionica za poticanje rane darovitosti

                10.5.2011., početak pripreme

                -MUDRI,

                ljetni kamp za poticanje darovitosti u multimediji

                10.5.2011., početak pripreme

                -ZIMSKA VIJUGA,

                zimski kamp za poticanje rane darovitosti

                3.1.-8.1.2011. s udrugom S VIJUGOM i MUDRI, Hrgovići i Dom tehnike

  

IZDVOJILI SMO

Oni dobro znaju da su ljudski potencijali najvažniji nacionalni resurs, godinama potiču darovite učenike i ne posustaju. Uvijek i sve za hrvatsku darovitost, osnovna im je misao vodilja. Njihov veliki rad i prinos školskom sustavu i nacionalnoj darovitosti na ovom području je izniman ...
  

ZANIMLJIVOSTI

Hrvatski robotičari dio su međunarodnog tima znanstvenika koje će u sklopu NATO-ovog programa Science for Peace and Security izraditi najveći dron na svijetu.
Zagrebački računalni savez - Sva prava pridržana | Objave portala nije dozvoljeno prenositi bez prethodnog odobrenja Saveza.