SISAVICA GODINE bez spolne diskriminacije, Janica Kostelić

20.12.2006.

Što reći za ovu sisavicu?

Žena je posve obični lik iz susjedstva osim kad se hiti dolje iz startne kućice pa bude prva.

Toliko toga malo je napravila da sve stane u par redaka:

Osvojila je sve što se osvojiti može u svijetu skijanja. Na zimskim olimpijskim igrama 2002. godine Janica je osvojila tri zlatne medalje u disciplinama slalom, veleslalom, kombinacija i srebro u disciplini superveleslalom. A zatim na na zimskim olimpijskim igrama 2006. godine zlato u kombinaciji i srebro za superveleslalom te je tako sa četiri zlatne i dvije srebrne medalje dobila titulu najuspješnije skijašice u povijesti zimskih olimpijskih igara.

Ona je dakle hrvatska alpska skijašica, najbolja hrvatska skijašica, ali i najbolja hrvatska sportašica svih vremena.

Jawinkna prvom mjestu,

a vi?

IZDVOJILI SMO

Krajem devedesetih Grad Zagred nije postojao na karti pobjednika državnih natjecanja u informatici, a broj učenika zainteresiranih za programiranje bio je malen. Nova ekipa u Zagrebačkom računalnom savezu odlučila je to promijeniti od ljeta ...